Kolejne przygody Białego Wilka, czyli “Wiedźmin. Tom 3. Krew elfów”

Od dawna jestem wielką fanką twórczości Andrzeja Sapkowskiego

Od dawna jestem wielką fanką twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Muszę przyznać, że przeczytałam niemal wszystko, co napisał na temat Wiedźmina. Z dużym sentymentem wspominam Wiedźmin. Tom 3. Krew elfów. Ta opowieść dotycząca przygód Geralta z Rivii zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie i do dziś lubię od czasu do czasu do niej wracać. Co prawda, nie czytam za dużo fantasy, ale historie o Wiedźminie są tutaj wyjątkiem. Jest w tych książkach, to wszystko, czego oczekuje się od tego gatunku literackiego. “Krew elfów” to powieść, którą czyta się naprawdę szybko. Powieść wciąga i na długo nie daje o sobie zapomnieć. Warto po nią sięgnąć i osobiście przekonać się o jej świetności.

Co zmienią kobiety w życiu Białego Wilka?

Głównym bohaterem “Krwi elfów” jest oczywiście Wiedźmin, nasz Biały Wilk, którego ponownie czekają naprawdę ciekawe, a czasem i przerażające przygody. Jednak to nie wokół niego kręci się cała fabuła tej części wiedźmińskiej sagi. Można powiedzieć, że każda przygoda Geralta związana jest pośrednio lub bezpośrednio z osobą Ciri. Daje nam to całkiem inne, bardziej kobiece spojrzenie na całą powieść. Szczególnie że mamy tutaj do czynienia nie tylko z jedną kobiecą postacią, ale także dużo uwagi autor poświęcił postaci Yennefer. Stykają się tutaj więc dwa kobiece światy, które mocno się różnią od siebie, a jednocześnie bardzo się uzupełniają. Jak w tym kobiecym świecie odnajdzie się Wiedźmin? Jakie przygody czekają tę trójkę? Chętnie bym Wam to wszystko opowiedziała, ale nie chcę zdradzać szczegółów dotyczących fabuły. Zachęcam każdego do przeczytania książki i wyrobienia sobie swojej opinii.

Idealne fantasy dla każdego

Autor bardzo dokładnie, z dużą pieczołowitością opisał ten magiczny świat, w jakim dzieje się historia Wiedźmina. Wszystko jest bardzo mocno dopracowane, mamy tutaj elfy, krasnoludy, dużo magii, ale trzeba przyznać, że relacje między bohaterami noszą znamiona tych prawdziwych, ludzkich. Bohaterowie mają mocno zarysowane cechy ludzkie, przeżywają wiele emocji, mają swoje obawy, ale i radości. Są po prostu prawdziwi. Cały świat jest bardzo dobrze wykreowany, bohaterowie ciekawie zbudowani, jest wciągająca historia, ale tak naprawdę niewiele jest akcji w tym tomie przygód Białego Wilka. Fabuła toczy się powoli, trudno tutaj szukać niespodziewanych, czy nawet jakichkolwiek innych, zwrotów akcji. Życie toczy się po prostu swoim tempem.

Jeśli jesteś fanem fantastyki, niezależnie od tego, do jakiej płci przynależysz, jest to powieść dla Ciebie. Z pewnością i kobiety i mężczyźni wyciągną z “Krwi elfów” bardzo wiele dla siebie. Warto.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com